web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / Tampon nasıl takılır

Tampon nasıl takılır

Tampon nasıl kullanılır

Vajina içine adet kanını emmesi için yerleştirilen silindir şeklindeki pamuktur. Tamamen vajinanın içine yerleştirildiği için dışarıdan belli olma ihtimali yoktur. Sadece adet kanaması için kullanılmalıdır. Adet kanı dışarı akmadığı için adet kanına bağlı koku oluşmaz.

Sponsorlu Bağlantılar...

Ayakta veya otururken çok rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Çıkartırken de ipini çekerek çıkarabilirsiniz. Uygulama işlemi çok kolaydır. Ancak ilk defa kullananlar için biraz zor ve rahatsız edici olabilir. Adet kanamasının boyutuna göre kullanabileceğiniz küçük, orta ve büyük şeklinde tamponlar vardır.

tampon-nasil-takilir

İlk defa tampon kullanacakların merak ettiği bir konuda tuvaletimizi yaparken ne yapacakları yönündedir. Tampon idrar yapmanıza engel değildir. Bir diğer merak edilen konuda bakire kız tampon kullanabilir mi? Bakire kızlar içinde üretilmiş tamponlar vardır. Ancak kullanımı sırasında kızlık zarını zedeleme ihtimali yüksek olduğundan önermiyoruz. Bakire kızlar kesinlikle tampon kullanmasın.

tampon-nasil-kullanilir

Tampon kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

6 – 8 saatten fazla aynı tampon kullanılmamalı

Devamlı aynı tampon kullanılırsa bir zaman sonra enfeksiyon kapma riski yüksek olur.

 

İlginizi Çekebilir

Menopoz yaşı kaçtır?

Ülkeler arası, genler ve beslenme şekillerine göre menopoz yaşı değişiklik göstermektedir. Ülkemizde menopoz yaşı ortalama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir