web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / Sık adet neden görülür?

Sık adet neden görülür?

Bir âdetin bitiş süresi ile diğer âdetin başlama süresi 21 günden kısa ise yani temiz kalınan süre kısa ise bu durum anormal kabul edilir. Bu durumu yaşayan kişiler genel de ayda 2 kere adet oluyorum ya da devamlı lekelenmelerim var diye ifade ederler.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hormonal nedenler, polip ve myom sık adet olmaya neden olabilir. Bazı hastalarda hiçbir neden bulunmadan bu durum görülebilir. Çoğu zaman da strese bağlı adet düzensizliği veya sık adet görme olabilir. Bu durumla karşılaştığınızda ultrasonografi ve tahlillerle durumun nedenini öğrenebilirsiniz.

Sık adet görme ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden mutlaka araştırılmalı ve nedeni bulunmalıdır. Çıkan sonuca göre mutlaka tedavisi yapılmalıdır. Sebeplerden biri myom, polip gibi iyi oluşumlarsa sık adet görme kansızlığa ve güç kaybetmenize sebep olabilir. Myom, pilip gibi oluşumlardan kaynaklı kanamalarda bazılarında ameliyat gerekebilir. Hormanel bir sorunsa eğer adet düzenleyici ilaçlarla tedavisi yapılır.

İlginizi Çekebilir

Vajinada mantar enfeksiyonunun sebepleri

Vajinada mantar enfeksiyonu,kadınlarda sıklıkla görülen ve tekrarlanan jinekolojik problemlerden biridir. Genelde kadınların % 70’inde hayatları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir