web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / Kızlık zarını diktirmek mümkün mü?

Kızlık zarını diktirmek mümkün mü?

Kızlık zarının fizyolojik olarak vücutta ne fonksiyonu bulunduğu tespit edilememiştir. Sadece yabancı cisimlerin vajinaya girmesini engellediği düşünülmektedir. Kızlık zarı nadirde olsa doğuştan hiç bulunmaya bilir. Düşünüldüğü gibi vajinanın içinde değil vajinanın hemen girişinde dudakların yaklaşık 1 santimetre içerisindedir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Kızlık zarı ilk ilişkide kanar ancak bazı durumlarda yani kızlık zarının esnek olmasından kaynaklı sebeplerden dolayı hiç kanamaya bilir. Bazen de vajinadaki dokuların çok zedelenmesinden dolayı çok kanama olabilir hatta dikiş atmak bile gerekebilir. Kanama en fazla 20 dakika sonra tamamen kesir. Aksi bir durumla karşılaştığınızda hemen doktorunuza başvurun.

Bir kez zedelenmiş olsa bile daha sonra hiç ilişki olmasa dahi kızlık zarı kendini yenilemez. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının yaptığı kontrolde kızlık zarının eskiden mi yeni mi yırtılmış olduğunu anlar. Ancak Kadın Hastalıkları Ve Uzmanı doktor bu bilgiyi hasta dışında kimseyle paylaşmak zorunda değil.

kizlik-zarini-diktirmek-mumkun-mu

KIZLIK ZARI BOZULMADAN GEBELİK OLUŞMASI

Esnek olan bir kızlık zarında spermler vajinadan rahime doğru ilerleyerek gebeliği oluşturur. Nadiren de olsa vajinaya yakın bir yere boşalmayla bile spermler vajinaya ilerleyerek gebeliği oluşturur.

KIZLIK ZARI DİKİLİR Mİ?

Kızlık zarının dikilmesi tamir olması mümkündür. Bu operasyonun başarılı olmasının en önemli noktası yırtılmanın ne zaman olduğudur. Yırtılmanın erken olması tamir işlemini kolaylaştırır. Ancak çok sayıda cinsel ilişki yaşamış veya doğum yapmış birinin kızlık zarının parçaları azaldığı için tamiri başarılı olmayabilir.

İlginizi Çekebilir

Menopoz yaşı kaçtır?

Ülkeler arası, genler ve beslenme şekillerine göre menopoz yaşı değişiklik göstermektedir. Ülkemizde menopoz yaşı ortalama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir