web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / Kısırlık belirtileri neler?

Kısırlık belirtileri neler?

Yeni evlenen veya hamile kalamayan hastalarımızın sık sık gündeme getirdiği ve sıklıkla duyduğumuz sorulardan biri ‘kısır mıyım?’ 12 ay boyunca düzenli bir şekilde ilişkiye rağmen gebelik olmaması durumu kısırlık belirtisi değildir. Bu durum bazı hastalıklar nedeniyle olan bir durumdur. Yeni evlenen çiftler kendilerine hemen bu tanıyı koyamazlar. 12. ayı bitirmeyen evliliklerde bu durumdan söz etmek doğru olmaz. 12 ay boyunca düzenli bir ilişki özellikle adet dönemlerinin ortasında 2 veya 3 kere ilişkiye girilmiş olmalı. 12 ayı dolu dolu yaşamalı çiftler.

Sponsorlu Bağlantılar...

Kısırlığın belirtisi yoktur. Çünkü kısırlık bir hastalık değildir. Kısırlık söz konusu olan çiftlerde hiçbir şikâyet söz konusu değildir. Her hangi bir şikâyetle doktora başvurmazlar.

kisirlik-belirtileri-neler

Kadınlar da kısırlığa neden olan hastalıklar;

Kadınlardaki kısırlığına neden olan en önemli hastalık adet düzensizliğidir. Yumurtlama düzensizliği adet düzensizliğine de sebep olur.

Süt hormonlarının yüksek olması kısırlık nedenleri arasındadır. Göğüslerden süt bezlerinden sıvı gelmesi belirtisidir.

Kasık ağrısı ve adet sancıları diğer belirtileridir.

İlginizi Çekebilir

Menopoz yaşı kaçtır?

Ülkeler arası, genler ve beslenme şekillerine göre menopoz yaşı değişiklik göstermektedir. Ülkemizde menopoz yaşı ortalama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir