web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hesaplamalar / Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti nasıl hesaplanır?

Çinlilerin batıl inancına göre eğlence amaçlı olarak Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama yapılır. Çin takvimi 700 yıldan fazladır kullanılmakta ve inanışa göre %90 oranında bebeğin cinsiyetini doğru belirlediği yönündedir. Çin takviminin orijinali Çin’in Pekin eyaletinde bir üniversitede bulunmaktadır. Bebeğin cinsiyeti bir çok yöntemle tahmin edilirken en çok Çin takvimine inanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Çin takviminin hiçbir bilimsel açıklaması yoktur. Şöyle bir örnek verecek olursak 23 yaşında ve Şubat ayında hamile kalan bütün kadınların bebeğinin cinsiyeti erkek olması gerekir. Ancak sayısız da 23 yaşında ve Şubat ayında hamile kalan kadınlar vardır ve bebeği erkek olmamaktadır. Bu yüzden Çin takvimi tamamen asılsızdır. Çiftler bu takvimi eğlence amacıyla kullanmalıdır.

Çin takvimini kullanmak çok kolaydır. Takvim tablosunda gördüğünüz gibi soldaki sütün annenin gebe kaldığındaki yaşı ve üstteki satırda annenin hamile kaldığı ayı gösterir. Bu ay ve yaşın çakıştığı nokta bebeğin tahmin edilen cinsiyetidir. Örneğin 30 yaşında ve Mayıs ayında hamile kalan kadının bebeğinin cinsiyeti kızdır.

Bebeğin cinsiyetini tahmin etme yöntemlerinin doğruluk payı yüzde ellidir. Çünkü iki cinsiyet seçeneği vardır. Cinsiyet belirleme işlemlerine kesin doğrudur mantığıyla bakmayınız.

Yorum

  1. Malesef tutmadı..

    Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir