web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Tüp bebekte gebelik belirtileri

Tüp bebekte gebelik belirtileri

Tüp bebek ile hamile kalındığında her hangi bir hamilelik belirtisi olmaz. Gebelik ile ilgili hormonlar anneye geçmediği için test yapılmadan gebelik anlaşılmaz. Transferden 12 gün sonra kanda B-HCG değerine göre hamilelik anlaşılır. Hamilelik belirtileri ancak gebelik testi yapıldıktan sonra başlar. Takribi transfer yapıldıktan 16-21 günden sonra hamilelik belirtileri gözlenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Tüp bebek ile oluşan hamileliğin belirtileriyle normal hamileliğin arasında hiç bir fark yoktur. Bulantıyla beraber kusma, halsizlik, göğüslerde hassasiyet ilk belirtiler arasındadır. Daha sonraki haftalarda aşerme ve bazı yiyeceklerden tiksinme olur.

tüp-bebekte-hamilelik-belirtisi

Normal gebeliklerde olduğu gibi tüp bebek ile oluşan gebeliklerinde bazılarında her hangi bir belirti olmayabilir. Tüp bebekte hamilelik belirtisi olmayanlar, bu durum tüp bebeğin tutmadığı düşüncesine kapılmanıza sebep olabilir. Geç haftalarda belirtiler başlayabilir. Anne adayının fizyolojik yapısından dolayı testte hamilelik görünse bile belirti olmayabilir. Bu durum size acaba düşük riski var mı gibi düşüncelere itmesin. Tamamen sizin yapınıza ait bir durum ve her anne adayı için farkındalık gösterebilir.

İkiz üçüz gibi çoğul gebeliklerde de belirtiler aynıdır. Her hangi bir değişiklikle karşı karşıya kalmazsınız. Sadece bulantılarınız ve kusma şikayetleriniz fazla olabilir.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir