web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Kolay hamile kalma yöntemleri

Kolay hamile kalma yöntemleri

1 sene boyunca düzenli ilişkiye rağmen hamilelik gerçekleşmemişse ve 35 yaş sınırı geçilmişse bu durumda kısırlıktan şüphelenmek gerekir. Eğer böyle bir durum varsa hamileliği kolaylaştıracak uygulamalar yerine doktora başvurmak zaman kaybını önlemek için gerekli bir adım olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Araştırmalar sonucunda 1 yılı aşkın sürede kısırlık söz konusu olmadığı halde hamilelik gerçekleşmiyorsa gebeliği kolaylaştıracak önerilere başvurabilirler. Yine de hamilelik 6 ay içerisinde gerçekleşmiyorsa bir uzmana başvurmalısınız.

kolay-hamile-kalma-yontemleri

Hamile kalmak için dikkat edilecek öneriler;

Hafta da 2 veya 3 defa düzenli bir şekilde cinsel ilişki hamilelikte şansınızı arttırır. Spermler 3 gün yaşayabildikleri için her gün cinsel ilişki hamile kalma şansınızı arttırmayacaktır.
Birleşme esnasında erkeğin hemen dışarı çıkmadan tamamen vajinanın içine boşalması gerekmekte. Kadında ilişki sırasında 15 dakika kadar yatakta sırt üstü yatmalıdır. Ayağa kalkmak spermlerin dışarı çıkmasına sebep olacaktır. Bu durum da gebeliğin şansını azaltacaktır.
Yumurtlama dönemlerinize yakın tarihte cinsel ilişki yaşamaya özen gösterin. Yumurtlama dönemi âdetin başlamasından 14 gün önceki zamandır. Yani âdetiniz başlamadan 17 gün önce ilişkiye girmeniz gerekir.
Gebelik için seks pozisyonları yoktur. Burada önemli olan erkeğin vajinaya tamamen boşalması ve kadının hemen kalkmamasıdır.
İlişki sonrası vajinanın içini yıkamayınız.
Eğer aşırı kilonuz varsa diyet yapmak faydalı olacaktır.
Evde kendi kendinize yapacağınız her hangi bir ilaç hamileliği kolaylaştırmayacaktır. Böyle bir ilaç yoktur.
Hamilelik için kullanılan vitaminler hamileliği kolaylaştırmaz.
20 – 30 yaş grubu kadınların kolay hamile kalması için en uygun yaş aralığıdır. Erkekler için yaş grubu önemli değildir. Kadınlarda 35 yaştan sonra hamile kalma olasılığı düşmektedir.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir