web
analytics
Çarşamba , 17 Ocak 2018
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamileyken havuza girmek tehlikeli mi?

Hamileyken havuza girmek tehlikeli mi?

Hamilelikte anne adaylarının kafasını karıştıran bir soru da havuz da yüzmek tehlikeli mi? Gebelik esnasında yüzmem her hangi bir problem oluşturur mu?

Sponsorlu Bağlantılar...

Yüzmek hamilelikte oldukça faydalı hatta özellikle önerilen egzersizler arasında bulunmaktadır. Yüzmek sırt ve bel kaslarının hareket ettirdiği için bu ağrıların azalmasına da yardımcı olacaktır. Gebeliğin ilk aylarından itibaren yüzmeye başlarsanız mide bulantılarınızı bile azaltabilir. Gebelikte ayağa daha sık kramplar girdiği için sığ kenarda yüzmekte fayda olacaktır.

Uzmanlar denizde yüzmeyi tavsiye ederken katiyen havuz da yüzülmesine onay vermiyorlar. Bunun nedeni de klorlu su! Suyun içindeki bu klor bebeğin bağışıklık sistemini etkileyerek bebekte astık krizine ve egzamaya yol açabiliyor. Havuzların ne kadar sağlıklı temizlendiği söylensede temizlemek için kullanılan kimyasallarda bebeğe zarar verebilir.

hamilelikte-havuza-girilirmi

Haftada 2 – 3 gün kendinizi fazla yormadan ani hareketlerden kaçınarak yüzmek faydalı olacaktır. Her sporda olduğu gibi yüzmeye başlamadan ısınma hareketlerinizi yapın ve kendinizi hazırlayın. Yüzerken uzun süre nefessiz kalmamaya dikkat edin. Nefesinizi tutmaktan kaçının.

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda mutlaka doktorunuza başvurun.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Yorum

  1. Eylülde tatil é çıktım ve orada bikackez havuza girdim inşallah bilmeden bebeğim é zarar vermemişimdir

    Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir