web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelikte nefes darlığı şikayetleri

Hamilelikte nefes darlığı şikayetleri

Hamilelik döneminde anne adaylarının sıkça şikayet ettiği konulardan biride nefes darlığı problemidir. Özellikle hamileliğin ortalarına doğru büyüyen karnın göğüs boşluğunu sıkıştırmasından kaynaklıdır. İkiz bebek bekleyenlerde bu sorun daha sık görülür. Bu sorun bebeğe her hangi bir zarar vermez ve geçici bir durumdur. Oksijen ihtiyacı hamilelik döneminde arttığı için hızlı ve sık nefes alma ihtiyacı duyulur.

Sponsorlu Bağlantılar...

hamilelikte-nefes-darligi
Hamilelik öncesinde kalp hastalığı veya astım gibi nefes darlığı sorunları yaşayabileceğiniz bir rahatsızlığınız varsa gebelikten önce mutlaka doktorunuza danışıp bilgi almalısınız. Eğer kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçları doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanmaya devam etmeli veya doktorunuzun tavsiye edeceği ilaçları kullanmalısınız. Bu tür sorunlar hamilelik döneminde daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Nefes darlığı sorununuza ateş, ellerde morarma, çarpıntı, göğüs ağrısı, astım atakları ve öksürük eşlik ederse mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Hamileliğin son aylarında bu şikayetler azalmaya başlar. Hamilelik döneminde yapacağınız egzersizler nefes darlığı problemlerinizi azaltır.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir