web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelikte kanama

Hamilelikte kanama

Gebelikte kanama olması

Kanama hamileliğin her döneminde olabilecek bir durumdur. Hangi dönemde olursa olsun mutlaka doktora başvurulmalıdır. Kanama farklı miktarlarda olabilir. Kanamanın rengi kırmızı, kahverengi veya pembe olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar...

gebelikte-kanama
Kanamanın nedenleri

Hamilelikte kanamanın nedenleri hamileliğin dönemine göre değişkenlik gösterir. Kanamalar hamileliğin ilk 3 ayında oluyorsa bunun nedeni düşük tehtididir. Kanamanın bir diğer sebebi de dış gebelik veya mol gebelik gibi sebepler olabilir. Hamileliğin sonlarına doğru olan kanamaların da nedenleri farklı olabilir, mesela bebeğin eşinin ayrılması, bebeğin eşinin önde olması, nişan kanaması veya doğumun başlamasına istinaden olan kanamalar olabilir. Kanamaya bunlardan hangisinin neden olduğu doktor tarafından mutlaka araştırılması gerekir.

Bazı kanamalar hamilelikle alakalı olmayabilir. Rahim ağzında bulunan bir yaranın kanaması veya vajinada oluşabilecek kitleler yüzünden olan kanamalar olabilir.

Hamilelik dönemindeki kanamaların tedavisi bebeğin o anki durumu, kanamanın nedeni veya hamileliğin hangi döneminde olduğuna göre farklılık gösterebilir.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir