web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelikte çatlak oluşumu ve tedavisi

Hamilelikte çatlak oluşumu ve tedavisi

Anne adaylarının hamilelik döneminde vücut yapısının değişime uğramasından dolayı ciltte çatlaklar oluşabilir. Cilt çatlaklarının oluşup oluşmaması kadının cilt yapısına bağlıdır. Bazı hamileler hiç krem bile kullanmasa cilt yapısı esnek olduğu için vücutlarında çatlak oluşmaz. Bazı hamilelerde ise ne kullanırsa kullansın cilt yapısı esnek olmadığı için çatlaklar oluşabiliyor. Bu çatlakları en aza indirmek için nemlendirici krem veya badem yağı kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Çatlak oluşumu birazda genetiktir. Ailede doğum yapmış kişiler varsa ve onlarda hamilelik döneminde çatlak oluşmuşsa muhtemelen sizinde vücudunuzda çatlaklar oluşacaktır. Hamilelik döneminde çok fazla kilo alanlarda bu çatlaklar daha fazla görülür. Çatlaklar doğumdan bir süre sonra kaybolur veya hafif silik bir şekilde kalabilir.

karin-catlaklari
Çatlak oluşumunu önlemenin kesin bir yöntemi bulunmamaktadır. Ancak hamilelik döneminde bol su içerek, aşırı kilo almamaya özen göstererek, badem yağı ve nemlendirici krem kullanarak, egzersiz yaparak ve beslenmenize dikkat ederek bu çatlak oluşumunu minimuma indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir