web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelik hayatınızda neleri değiştirir

Hamilelik hayatınızda neleri değiştirir

Hamilelik çoğu insanın hayatında bir takım değişikliklere sebep olabilir. Hormonların yarattığı tepkiler sizi başka bir insana çevirebilir. Hamilelik boyunca bunlar çok normal durumlardır. Daha çabuk duygulanan biri haline döndüğünüz de tabi ki burada en önemli görev eşinize düşüyor olacak.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hamile kalan her kadın terk edilme duygusu yaşar. Bu korku endişe, panik sizi daha da zor biri yapar. İlişkinizde rahat olmak istiyorsanız eşinizle her durumu paylaşın. Emin olun ki anlayışla karşılayacaktır. Sizi anlamaya çalışacaktır.

Hamile olduğunuz andan itibaren annelik duygusunu derinden hissedeceksin ancak babalık duygusu erkeklerde biraz geç olur. Buna takılıp eşinizle sorun yaşamayın. Siz karnınızda bir mucizeyi besliyor ve iletişim kuruyorken eşinizin de sizin gibi olması ilk başlarda zor olabilir.

hamilelik-hayatınızda-neleri-degistirir

Eşiniz kendini dışlanmış hissedebilir. Bütün ilgi sizin ve bebeğinizin üstünde olacak. Arkadaş çevrenizde ve ailenizde gebeliğinizden bahsederken eşinizi dışlarcasına konuşmayın onuda hamileliğinizin içine alın. Unutmayın ki dengeyi kurmak çok önemli.

Hamileliğiniz boyunca kusma, mide bulantısı, gaz çıkarma gibi durumlar yaşayacaksınız. Kendinizi kasmayın ve bundan utanmayın. Eşinizle araya mesafe koyarsanız daha da kasılarak hamilelik sürecini zorlu geçirmek durumunda kalırsınız. Gülümsemeyi deneyin.

Hamileliğinizde bazı durumlar hariç cinsel hayatınızı bitireceğiniz hiçbir durum yok. Erkekler eşine zarar geleceğinden korkarak uzak durmayı tercih ediyorlar ve kadınlarda kendilerini yorgun hissettiği için uzak duruyor ve bu da cinsel hayatınızı durgunlaşmasına ayrıca da uzaklaşmanıza sebep oluyor. Doktorunuz cinsel hayatınızı durdurmadığı sürece bir sorun olmayacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir