web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Hamilelik (gebelik) istiyorum

Hamilelik (gebelik) istiyorum

Bu yazıda hamilelik planları yapanlar gebe kalmayı düşünüp de hamile kalmakta zorlananlara yol göstermek ve rehber niteliğinde bilgilere yer verdik.

Sponsorlu Bağlantılar...

Artık bir çocuk yapmayı planladığınız günden itibaren folik asit vitamini kullanmanız gereklidir. Folik asit vitaminine gebe kalmayı beklemeden başlamalısınız. Gebelikten önce neler yapılması gerektiğini ve folik asit vitamininin kullanımı için doktorunuza başvurarak gerekli tahlilleri yaptırmalısınız

İlişkiye girdiğiniz zamanı yumurtlama dönemine denk getirirseniz hamilelik şansınızı daha fazla arttırmış olursunuz. Yumurtlama dönemini şu şekilde anlayabilirsiniz. Genellikle regl başlamadan 14 gün önce yumurtlama dönemi olur.

hamile-kalmak-istiyorum

1 yıl gibi uzun bir süredir düzenli olarak ilişkiye girdiğiniz halde ve bu zaman zarfında korunmadıysanız ve halen gebe kalmadıysanız bunun sebebi kısırlık (infertilite) olabilir. Bu durumda doktorunuza başvurarak gerekli araştırmaları ve tedavisi için bilgi almalısınız.

Eğer fazla kilolarınız varsa ve gebelik planlıyorsanız gebe kalmadan önce ideal kiloya ulaşmanız da fayda var. Bunun sebebi eğer kilolu bir bayansanız birde hamilelik döneminde alınacak kilolarla birlikte çeşitli problemler problemler oluşabilir. Bu problemlerin önüne geçmek için fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir.

Gebe kalmayı zorlaştıran etkenlerden biriside aşırı kilodur. Aşırı kilolu iseniz kilo vermek için spor yamanızda ve bir diyetisyene başvurmanızda fayda var.

Eğer sigara kullanıyorsanız sigarada gebe kalmayı zorlaştıran etkenlerden birisidir.

Çocuk sahibi olmayı isteyen çiftlerin en fazla merak edipte araştırdıkları konulardan biriside bebeğin cinsiyetini belirleyebilir miyiz oluyor. Bebeğin cinsiyetini belirleyen erkek yada kız olmasını sağlayan bir yöntem var mıdır? Bebeğin cinsiyetini belirleyen genetik yöntemler (PGD) dışında hiç bir yöntem yoktur. Halk arasında söylenen ilişkinin zamanı, yiyecekler ve içecekler, takvimler ve de yumurtlama zamanı gibi yöntemlerin hiç biri bebeğin cinsiyetini belirlemekte etkisi yoktur. Sadece tüp bebek öncesinde PGD dediğimiz genetik yöntemle belirlenebilir. Buda ülkemizde yasak olduğundan dolayı hiç bir yerde uygulanmamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir