web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Gebeliği engelleyen sorunlar ve çözümleri

Gebeliği engelleyen sorunlar ve çözümleri

Bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra her ay peş peşe yapılan gebelik testlerinin negatif çıkması hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Hamile kalmaya kendinizi şartladıkça hayalleriniz yıkılıyor ve kendinizi bir çıkmaza girmiş gibi hissedebilirsiniz. Böyle yaparak elinize bir şey geçmeyeceğini belirtmek isteriz.

Sponsorlu Bağlantılar...

Tıp o kadar çok gelişti ki artık herkes bebek sahibi olabilir. Ama bu yöntemlere başvurmadan önce kısırlık nedenlerini araştırmakta her zaman fayda vardır.

Yumurtlamada sorun varsa?

Adet düzensizliği yani polikistikover sendromu kadınlarda en çok görülen sorunların başında geliyor. Kadınların yüzde 10’unda görülüyor. Kadınlarda yumurtlamayı engelleyen polikistikover, en yaygın ve en çok görülen nedenlerdir. Ayrıca aşırı zayıf olmak, fazla kilolu olmak ve tiroid bezlerinin dengesizliği de yumurtlamanızı engelleyebilir.

Polikistikover sendromu bazı testler yapılarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiği tespit edildikten sonra doktorunuz sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyecektir. İdeal kiloda olmak doğurganlığı arttırdığı için sağlıklı beslenmeye dikkat ederek bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz.

hamileligi-engelleyen-faktorler

Problem eşiniz de olabilir!

Değişen çevresel faktörler, beslenme alışkanlıkları ve yaşam erkeklerdeki kısırlığın artış göstermesine neden olabiliyor. Üreme problemlerinin yarısı da erkeklerden kaynaklanabiliyor. Toplum olarak bu kabul edilmeyen bir durum olarak görülse de gerçek böyle. Eşiniz aşırı alkol ve sigara kullanıyorsa büyük ölçüde hamile kalmanızı etkiliyordur.

Bir doktora başvurarak sperm sayımı yaptırabilirsiniz. Sigara ve alkol tüketimine son verilmelidir.

Yeterli yumurtanız yoksa ve tüpleriniz tıkalıysa!

Kadınlar dünyaya gelirken belirli yumurta sayılarıyla doğarlar. Zaman içerisinde sağlıklı yumurta sayısı azalır ve 30 yalındaki kadının hamile kalma oranı da düşer. Yediğimiz besinler hormonlu gıdalar kimi zaman erken yaşta menopoza sokabiliyor. Erken yaş menopozun ilk belirtileri de adet düzensizliğidir. Sağlıklı yumurta sayınızın az olduğunu öğrendiğinizde hekiminiz tedavi için size yol gösterecektir. Sizde bu arada kilo vermeye çalışın ve sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakın. Tüpleriniz tıkalıysa sperm hücrelerinin yumurta hücrelerine ulaşması ve döllenme şansı bulunmadığı için tüp bebek tedavisine başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir