web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Boş gebelik belirtileri

Boş gebelik belirtileri

Tıp dilinde blighted ovum olarak adlandırılan boş gebelik, kesenin uterusun içerisine oluşması ve uterusunun içinde embriyonun olmadan gelişmesi durumudur.

Sponsorlu Bağlantılar...

Boş gebelik nedeniyle olan düşüklerin nedeni olarak döllenmiş yumurta ve spermdeki genetik bozuklukları veya kromozom anormallikleri gösterilir. Boş gebeliğin kesin tanı konulabilecek bir belirtisi yoktur. Annenin yaşadığı şikâyetlerle anlamak mümkün değildir. Normal gebelik gibi aynı belirtiler görülür. Ultrason muayenesi yapılmadan kesin tanı konulamaz.

Boş gebelikte test yapıldığında pozitif sonuç çıkar. Ancak karın krampları oluşuyor kanama oluyorsa düşük yapıyorsunuz demektir. Doktorunuza başvurduğunuzda ultrason muayenesi yaparak doktor boş gebelik teşhisini koyacaktır.

Boş gebelik yaşayanların çoğu kendiliğinden düşük yaparlar ve çoğu bunun farkında bile olmazlar. Gebelik sonlandıktan 2 ay sonra tekrar hamile kalınabilir. Beslenmenize dikkat edin ve olumsuz düşüncelerden uzak durun. Sperm kalitesini arttırmak için anne ve baba adaylarının sigara ve alkolden kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir