web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek zekayı etkiler mi?

Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek zekayı etkiler mi?

Anne adaylarının en çok merak ettiği konulardan biri bebeğin dış dünyadan duyduğu seslere tepki vermesi. Anne adayları sağlıklı beslenmenin dışında başka ne yaparlarsa bebeklerinin gelişimine daha çok etkili olurlar bunu araştırırlar.

Sponsorlu Bağlantılar...

Son günlerde bebeğe dinletilen müziğin bebeğin beyin gelişimindeki etkisi araştırılıyor. Özellikle 5. Aydan sonra anne karnındaki bebek sesleri duyuyor. Tabi ki anne karnındaki bebeğin konuşma seslerini normal insanlar kadar net duyması mümkün değil. Bebeğin net duyduğu ses anne sesidir. Çünkü anne bebeğine sesi kemik ve dokulardan iletir. Gebelikte bebeğinize müzik dinletmek için kulaklığı karnınıza tutmanıza gerek yok. Bebek müzik çalarken gelen sesi duyar.

anne-karninda-muzik
Gebelikte bebeğe müzik dinletmek zekâsını etkiler mi?

Hamilelik döneminde bebeğe müzik dinletmek zekâsını etkilemez. Ancak Normal insanlardaki gibi bebekte de sakinleştirici bir etki yapar. En çok önerilen müzik türleri; Klasik müzik, klasik türk müziği gibi yavaş ve tempolu müziklerdir. Tempolu müzikleri önermiyoruz. Çünkü bebek anne karnında annenin kalp atım ritmine alışkındır.

Müzik annenin de hamilelik döneminde rahat geçirebilmesi için rahatlatan bir faktördür. Stresten uzak durmak hamilelik döneminin en önemli faktörüdür.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir