web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hamilelik / Adetliyken ilişkiye girildiğinde hamile kalınır mı?

Adetliyken ilişkiye girildiğinde hamile kalınır mı?

Adetliyken ilişkiye girildiğinde hamile kalınır mı sorusunu çoğu insan merak ediyor. Kişiye göre değişen dini inançlara göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur. Adet döneminde ilişkiye girmek ne erkek için nede kadın için zararlıdır. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar...

İlişki esnasında prezervatif kullanmıyorsanız eğer kanamadan dolayı zor olacaktır bu nedenle prezervatif kullanılması adet döneminde daha rahat bir birleşme sağlayacaktır. Açıkçası adet döneminde ilişki yaşayıp yaşanmayacağı cevabı kişilere göre değişir. Bazı kadınlar adetliyken kendilerini eşlerinin itici bulacağından tercih etmemektedir. Müslümanlıkta kadın adetliyken cinsel ilişki kesinlikle yasaktır.

adetliyken-iliskiye-girilince-hamile-kalinirmi

Kadınlar adet dönemlerinde çok istekli olabilir. Çoğunlukla da cinsel istekleri artar. Her şey ihtimaller doğrultusunda olduğu gibi adet döneminde gebe kalmak da çok zor bir ihtimal. Ancak teorik olarak kesin gebelik olmaz diyemeyiz. Normal olan adet kanamaları 3 ile 6 gün arasında sürmektedir. Kanamanın çok düşük olduğu günlerde cinsel ilişkiye girildiğinde bazen gebelikle sonuçlanabilir.

Adet döneminde cinsel ilişkiden kaçınılmasını önermekteyiz. Ciddi enfeksiyonlar ve sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Halk dilinde söylenen adet döneminde ilişkiye girmek kısırlığa sebep olur teorileri tamamen yanlıştır.

İlginizi Çekebilir

Hamilelikte bacak kramplarının nedenleri ve tedavisi

Anne adaylarında en çok görülen şikayetlerden birisi de bacaklara kramp girmesidir. Bu kramplar genelde gece …

Yorum

  1. Adet gunum gecti bugun tam 8gun oldu hastaneye gttim gebelik icin tahlil verdim ama negatif cikti gebe dilim ama hala adet gormedim 24yasindayim neden bole oldum bilmiorum kesin olarak kacgunde tespit konulur hamilelik tespiti

    Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir