web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 40 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

40 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Zaman iyice daraldı ve miniğiniz orta boy bir balkabağı kadar büyük. Kafası oldukça yumuşak bu doğumu kolaylaştıracaktır. Doğumdan sonra biraz yassı olabilir düzeleceği için endişe etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hamileliğiniz de her hangi bir problem artık gözükmüyor. Her şey olması gerektiği gibi. Yine de doğum anına kadar bebeğinizi takip edin hareketlerine dikkat edin. Bu hafta bebeğinizin nefes alışı, göğüs hareketleri ve kas yoğunluğu incelenecektir. Çünkü amniyotik sıvı azalmışsa suni sancı verilebilir bu da doğumun başlaması demektir. Ciddi bir sorun varsa hemen sezaryen doğuma alabilirler. Doktorunuz bu durumu sizinle paylaşacaktır.

40-haftalik-gebelik

Suni sancılı doğum;

Rahmin durumuna bakılarak eğer rahim yeterince açılmamışsa suni sancılı doğuma alabilir doktorunuz sizi. Doğumun başlamasını sağlayacak bir takım ilaçları vajinanıza sürecektir doktorunuz bu da sancıları tetikleyecektir. Yine de doğuma başlanamıyorsa o zaman sancıların şiddetini arttıracak Pilotic isimli ilaç ile doğum başlayacaktır. Her şey doktorunuzun kontrolünde olacağı için sizin sakin olmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yok.

İlginizi Çekebilir

36 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Vücudundaki tüyler ve amniyotik sıvıdan koruyan tabaka kaybolmaya başlayan bebeğiniz hızla kilo almaya devam ediyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir