web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 38 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

38 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Tamamıyla gelişen organları doğum için bekleyen bebeğiniz artık iyice büyüdü ve dünyaya gelmek için sabırsızlanıyor. Avuçlarını kuvvetlice sıkabiliyor. Bebeğinizi çok merak ettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Acaba size mi benziyor yoksa babaya mı… Göz rengi hakkında ufak bir ip ucu verebiliriz. Eğer doğumda gözleri koyu renk ise muhtemelen böyle kalacaktır. Gri ve ya açık renkteyse yeşil, ela, kahverenginde olacaktır. Ancak bu göz değişimi 9 ay içinde tam anlamıyla oturur.

Sponsorlu Bağlantılar...

Preeklampsinin doğuma yakın bir dönemde ortaya çıktığından bahsetmiştik. İşte bu o dönem. Baş dönmesi, ani şişkinlikler, ateş ve ani kilo alma söz konusuysa Preeklampsiyle karşı karşıyasınız doktorunuza başvurun.

38-haftalik-gebelik

Bilindiği gibi en sağlıklı süt anne sütüdür. Bu yüzden emzirme de çok önemlidir. 6 ay mutlaka anne sütüyle bebeğinizi besleyin.

Anne sütünün özellikleri;

Bebeğin lösemi ve obezite riskini azaltır
Göğüs kanseri riskini azaltır
Gelişimini etkiler
Kulak enfeksiyonuna karşı korur

Emzirmek can acıtır mı?

Emzirmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Zorlu bir süreçtir. İlk başlarda göğüs ağrısı yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi bebeğiniz göğsü doğru bir şekilde kavrayamamasındandır. Göğüs ucu tam olarak bebeğin ağzının içinde olmalıdır. Bebeğinizi emzirdikten sonra serçe parmağınızla göğsünüzün ucuna bastırıp doğru pozisyonu bulun. Eğer hala ağrı geçmiyorsa hastanedeki hemşireden yardım isteyiniz.

İlginizi Çekebilir

36 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Vücudundaki tüyler ve amniyotik sıvıdan koruyan tabaka kaybolmaya başlayan bebeğiniz hızla kilo almaya devam ediyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir