web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen doğuma karar verdiyseniz yine de doktorunuz 39. Haftayı bekletecektir. Saçları 2 – 3 santimetre uzamış olan bebeğinizin boyu da yaklaşık olarak 48 santimetredir. Doğumdaki bebeğinizin saç rengini görünce paniğe kapılmayın Bebeğinizin gerçek saç rengi doğumdan sonra ortaya çıkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Vajinal akıntılarınız da artma olabilir. Akıntılarınızla birlikte ufakta olsa kan gelmeye başladıysa doğuma çok az bir süre kaldığını söyleyebiliriz. Birkaç saatlik uykuya bile hasret kalabilirsiniz. Çünkü büyüyen karnınız, artış gösteren sancılarınız ve gündüz yorulmanız bunun sebebi olacaktır. Bebeğiniz artık rahminize sığmadığı için eskisi kadar hareket etmeyebilir.

37-haftalik-gebelik

Doğum belirtileri;

Vücudunuz 1 ay öncesine kadar kendini doğuma hazırlamaya başladı bile.  Ancak doğumun ne zaman başlayacağını bilmek mümkün olmaz.  Sancılar iyice artış gösterdiyse,  Vajinal akıntıyla veya tek sefer de Mukus tıkacı düştüyse, ( Mukus Tıkacı: Bebeğin rahim ağzında durmasını sağlayan gebelik boyunca rahim ağzını tıkayan halk arasında da nişan gelmesi de denir), suyunuz geldiyse doğum her an olabilir demektir.

Bu belirtiler olsa bile doğum gerçek mi yalancımı bunu ayırt etmek biraz zor olacaktır. Ayırt etmeniz için birkaç öneri;

Yalancı doğum da sancılar düzensizdir. Belirli bir yorgunluk hissetmezsiniz. Ağrılar genellikle alt karın bölgesinde olur.  Gerçek doğum da ise ağrılar bel bölgesinde yayılır.

İlginizi Çekebilir

36 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Vücudundaki tüyler ve amniyotik sıvıdan koruyan tabaka kaybolmaya başlayan bebeğiniz hızla kilo almaya devam ediyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir