web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 35 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

35 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Rahim içerisinde rahatlıkla dönemeyen bebeğiniz artık iyice büyüdü ve 45 santimetre boyutlarına geldi. Böbrekleri de gelişimini tamamladı ve neredeyse fiziksel gelişimi de tamamlandı artı bu birkaç haftayı kilo alarak geçirecek.

Sponsorlu Bağlantılar...

Doktorunuzla daha sık görüşmelere başlamanın zamanı geldi. Doğum yaklaştıkça endişeleriniz de artıyordur. Bebeğinizin doğumundan sonra neler yapmanız gerektiğine dair tecrübeli kişilerden öneriler alabilirsiniz. Nasıl doğum yapacağınıza da artık karar vermelisiniz. Çünkü bu haftalardan sonra doğumun ne zaman gerçekleşeceği belli olmaz. Her an hazırlıklı olmakta fayda var.

35-haftalik-gebelik

Doğum sırasında panik yaşamamak için eşinizle daha önceden plan yapın. Doğum esnasında hastaneye gideceğiniz yolu belirleyin. Doğum yapacağınız hastaneyi önceden görün. Doğum için geldiğinizde nereye gideceğinizi ne yapacağınızı bilmenizde fayda var.

35-haftalik-ultrason-goruntusu

Hastaneye gittiğinizde daha önceden kaydınız varsa hemen size gösterilen rotayı takip edin. Eğer yoksa kayıt işlemlerini eşiniz yapacaktır. Siz bunları düşünmeyin. Hastaneye gittiğinizde hemşireler sizi muayene odasına da alabilir o an ki durumunuza bağlı. Hemşire size çeşitli sorular soracaktır. Bebeğinizin tekmelerini en son ne zaman duyduğunuzu, suyunuzun gelip gelmediğini, en son ne yediğinizi ve vajinal kanamanız hakkında. Doğum esnasında oradaki hemşirelerden istekte bulunmaktan çekinmeyin. Belki de sizin istediğiniz en ufak bir şey doğumu kolaylaştırmaya fayda sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir