web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 34 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

34 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Vücut ısısının korunması için yağ tabakaları cildinin altını doldurmaya devam ediyor. Cildi yumuşacık olan bebeğiniz 45 santimetre boylarında ve orta boy bir karpuz büyüklüğünde. Erken doğum riskiniz varsa eğer içinizi rahatlatacak bir bilgiyi paylaşalım. 34 – 37. Hafta arasında erken doğan bebeklerin pek sağlık sorunu olmuyor. Küvez de kısa bir süre kalındıktan sonra normal hayata geçiş yapabiliyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar...

Daha çok yorulmaya başladınız. Nasıl rahat oturacağınızı bile belki bulamıyorsunuz. Sık sık tuvalete gidiyorsunuzdur . Taşıdığınız yüke bakılırsa bunlar çok normal. Denge kaybı yaşamamak için oturduğunuz yerden kalkarken yavaş kalkın. Ani hareketlerden uzak durun. Doğuma yaklaştıkça enerji depolamanız gerekecektir. Mümkün olduğunca ağır hareket edin.

Kırmızı kaşıntılı noktalar fark ettiyseniz vücudunuz da hamilelik alerjisine yakalandınız. Ancak korkulacak bir durum yok. Yine de doktorunuza başvurmakta fayda var çünkü aşırı kaşıntı karaciğer problemini işaret ediyor olabilir.

34-haftalik-gebelik

Hangi durumlarda sezaryen olunur?

Anlık sezaryen kararı bebeğinizin kalp atışlarında anormallik varsa, doğum kanalında ilerlemeyi durdurmuşsa, rahim kanalınız genişlemediğinde sezaryen doğuma geçilir.

Planlı sezaryen doğum ise; İkiz veya daha fazla bebek bekliyorsanız, Bebeğiniz normalden daha büyükse, Olması gereken pozisyonda durmuyorsa, normal doğum için risk oluşturabilecek hastalığınız varsa.

İsteğinize göre belden aşağı bölgeniz uyuşturularak ve komple sizi uyutarak operasyon başlar. Doktorunuz bebeğinize ulaşmak için karnınıza kesik atar. Bebeğinizi çıkartırken birkaç saniye görebilirsiniz eğer sırf belden aşağınız uyuşturulduysa. Hemen karnınızı dikmeye başlarlar yaklaşık 30 dakika sürer.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir