web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 33 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

33 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

33. haftasında olan bebeğinizin kafa tasındaki kemikler daha sertleşmesi doğum kanalına sığmasını sağladığından doğumu kolaylaştıracak. Doğumun hemen sonrasında kafa tasındaki kemikleri sertleşmediği için bebeğinizin başı biraz size garip gelebilir. Sakın korkmayın doğumdan sonra bu durum düzelecek. Miniğiniz artık büyük boy bir ananas boyutlarında ve hızla gelişiyor.

Sponsorlu Bağlantılar...

Yürüyüş şeklinizin değiştiğini fark etmişsinizdir. Bu biraz komik bir hal almıştır. Göbeğinizi rahat ettirecek bir oturma pozisyonu bulmalısınız. Belki de göbeğinizin büyüklüğüne daha alışamadığınızdan etrafa çarpabilirsiniz. Bunlar olağan durumlardır.

Bebeğinizin rengi kırmızıda pembeye dönmeye başladı. Cilt altında ki yağ dokusu depolamaya devam ettiği için rengi de normale dönüyor. Bebeğinizin cinsiyeti eğer erkek ise testisleri tümüyle karın boşluğunda normal yerlerine inmiştir.

Artık elleriniz, parmaklarınız ve bileklerinizde şişmeye başlamıştır ve uyuşuklukta hissedebilirsiniz. Bu acılı şişkinlikleri azaltmak için gece yatarken bileğinize sabitleyici bir şey takın ve kolunuzun altına yastık koyun. Bazı kadınlar bu durumda kendini seksi hissedebilir. Unutmayın ki doktorunuz seks yapmayın diyene kadar seks yapabilirsiniz.

33-haftalik-gebelik

Cinsel ilişkiden uzak durmanız gereken durumlar;

Karın krampları arttığında
Suyun gelmesinde
Cinsel yolla bulaşan hastalıkla karşı karşıya kalındığında
Vajinal kanamalarda

Yaklaşan doğumla beraber bebeğinizin tekmelerinde de artış olmuştur. Tabi ki bebeğinizin her hareketi aynı olacak diye bir şey yok. Hareketlilikte ters bir durum görüldüğünde doktorunuza başvurun. 28. Haftadan sonra bebeğinizin hareketlerini kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Hareketleri hissetmek için bebeğinizi dinlemelisiniz. Kıpırdamadan oturduğunuz da veya uzandığınızda çok rahat hissedebilirsiniz. Sabit durmanıza rağmen hiç kıpırdamıyorsa doktorunuza başvurun.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir