web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 31 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

31 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Bu hafta bebeğiniz hızla büyüyor hatta başını sağ sola oynatıyor. 4 orta boy elma ağırlığına ulaşan bebeğinizin yağ tabakası da gelişimini sürdürüyor. Sıklıkla tekmeler atarak sizi gece uyutmayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Rahminizdeki kaslar iyice geliştiği için kasılmalar 30 saniye kadar sürebiliyor. Bu kasılmalar düzensizleşmeye başladıysa erken doğumun sinyalleri veriliyor olabilir. Kasılmalarınızı düzenli takip edin. Saatte 4’den fazla kasılmalarınız oluyorsa mutlaka doktorunuza gidin.

31-haftalik-gebelik

Erken doğumun belirtileri;

Karın ağrısı
Vajinal akıntıda artış
Bel ağrısı
Alt karın bölgesinde ki baskının artması
Kramplar

Hamileliğin son dönemlerine yaklaştığınız için ön süt sızıntısıyla karşılaşabilirsiniz. Elbiselerinizin kirlenmemesi için ve bu sızıntıların gözükmemesi için sütyeninize pamuk koyabilirsiniz. Daha rahat etmeniz için bir beden büyük sütyen alabilirsiniz.

Bebeğinizin kemik gelişimi hızlandığı için bol miktarda kalsiyuma ihtiyacı vardır. Bu nedenle günlük süt ihtiyacınızı göz ardı etmeyiniz. Son dönemlerde daha çok idrara çıkmaya başlamışsınızdır. İdrar kesesine baskı olduğu için idrarınızı depolayamazsınız ve tuvalete girme ihtiyacınız sıklaşır.

Bebeğin cinsel ilişkiye tepkisi;

Doktorunuz cinsel ilişkiyi kesmediği sürece devam edebilirsiniz. Bebeğiniz size tepkiler verebilir. Bu tepkilerden cinsel ilişkiyi anladığını düşünmeyin. O da sizin ritimlerinize ayak uyduruyor olabilir. Siz zevk almaya bakın. Doğumdan sonra bebeğinizle ilgilenmekten sessiz sakin bir ortam yakalamayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir