web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 30 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

30 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

40 santimetre boyunda olan bebeğinizin görme duyusu daha tam olarak gelişmedi ama her geçen gün gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Doğumdan sonra bebeğiniz gözlerini kapalı tutmaya devam edecek. Çünkü doğumdan sonra da gözleri gelişimini sürdürmeye devam ediyor olacak. Gözleri açıkken de sadece çok yakın mesafeyi görebiliyor olacak.

Sponsorlu Bağlantılar...

Değişen ağırlık merkezinizden dolayı denge kaybını çok sık yaşayabilir ve sakarlıklar yapabilirsiniz. Karnınız gün geçtikçe büyüyor ve dengede durmanız zorlaşıyor. Gevşeyen eklemlerinizde dengenizi sağlamakta zorluk çekmenize sebep olabilir. Bunların hepsi hormonal değişikliklerden kaynaklanıyor.

Bu sıralar çoğunlukla duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Her şeye ağlamaklı olabilirsiniz. Bunlar çok normal ancak bu durum geçmiyorsa doktorunuza başvurmakta fayda var.

30-haftalik-gebelik

Doğumla ilgili korkular

Doğum zamanı yaklaştıkça içinizi inceden inceye korkuda sarabilir. Bu konuda yalnız değilsiniz çünkü her kadın aynı duyguları yaşıyor. İşte sizi rahatlatacak bilgiler;

Araştırmalara göre her 5 kadından 1’i acı çekeceği için çok korkmaktadır. Çoğu hamileler epidural yönteme başvurarak ağrıyı hafifletmek istiyorlar. Bazı hamilelerde ilaç kullanmadan doğum yapmaktan yana. Bu acıları hafifletmek için rahatlama yöntemleri ararlar ve bu ilaçlı yöntemin işe yaradığı görülmüştür.

Çoğu kadın kendini normal doğuma hazırlamışken bunun için eğitimler dersler alınmışken bir anda sezaryen doğuma alınması korkan anne için daha stresli bir andır ve normal karşılanmalıdır. Sezaryen doğum yapan hamileler kendilerinin tam anlamıyla anne olmadıklarını bunu hissetmediklerini söylemektedirler. Bu endişelerden çevrenizdeki annelerle konuşarak kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir