web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 22 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

22 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Orta boy bir patlıcan uzunluğunda olan bebeğiniz 27 santim boyuna ulaştı ve artık göz kapakları, kaşları ve dudakları olması gereken yerlere doğru iyice yol aldı. Gözleri oluştuğu halde hala renk veren iris gelişimini daha tamamlamadı. Bebeğinizin çıkacak dişlerinin temeli minik köklerle atılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bebeğinize ultrasonla baktığınızda vücudundaki tüyleri fark edebilirsiniz hatta derin kırışıklıklar da görebilirsiniz. Hemen korkuya kapılmayın. Yağ dokunun gelişimi tamamlamasıyla bu kırışıklıklar kaybolacaktır.

Her gören karnınızı ellemek bebeğinizi hissetmek isteyebilir. Bu durumdan rahatsız olmayın ve hamileliğinizin tadını çıkartın. Göbeğinizin büyümesiyle hafif çatlaklar görebilirsiniz. Nemlendirici kullanın mutlaka. Bu çatlaklardan kurtulamayacağınızı sakın düşünmeyin. Bunun için elastiği sağlayacak kremleri kullanın. Daha önce hamilelik geçirdiyseniz tecrübeniz olmuştur. Kullandığınız kremlerin cildinizi tahriş etmeyeceğinden emin olun.

22-haftalik-gebelik

Hamilelikte göbeğinizin büyüyeceğini biliyordunuz ama hormonlara bağlı gelişen bazı fiziksel değişikliklerde olabilir. Ama korkmayın bunların hepsi hamilelikten sonra düzelecek. İşte hormonlara bağlı değişiklikler;

Vücutta artan tüylenme
Kalın ve daha gür saçlar
Hızla uzayan tırnaklar
Cilt değişiklikleri
Cilt renginde değişiklikler
Göğüs aylalarında büyüme ve renk değişikliği
Ayak büyümesi
Çatlak ve çizgiler

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir