web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 21 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

21 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Bir havuç uzunluğuna gelen bebeğiniz 25 santim oldu. Yolun yarısına geldiniz derken bir haftası geçti bile. Aslında zaman hızla geçecek ama siz heyecanınızdan anlayamayacaksınız. Karnınızın için de devamlı hareket halinde olan bebeğinizin dönerken yaptığı hareketler tekmelere dönüşüyor. Karnınızın için de ne yaptığını artık hissediyorsunuz buda bebeğinizle aranızdaki bağı güçlendirecektir. Bebeğinizin göz kapakları ve kaşları oluşmuş durumda.

Sponsorlu Bağlantılar...

Artık bebeğinizin hareketlerini hissettiğiniz için o minik mucizenin varlığına ve anne olma fikrine daha çok alışıyor olmalısınız. Çok büyük bir göbeğe sahip olmadığınız için bu haftaların tadını çıkartın.

Hormonlarınız vücudunuzda birçok değişikliğe yol açtığı gibi akne sorununu da gündeme getirecektir. Tabi ki daha önce akne sorunu olan hamileler de akne sorunun azaldığı gözlenebilir. Akneye karşı alabileceğiniz önlemler; Yüzünüzü günde 2 defa yavaşça yıkayın, Kesinlikle yüzünüzü keselemeyin, yağsız nemlendiriciler kullanın, doktorunuzun size jel önermesi için talepte bulunun.

21-haftalik-gebelik

HAMİLELİKTE CİNSEL YAŞANTINIZ

Hamilelikte çoğu kadın libidolarının yükseldiğini söylerler. Cinsel ilişkinin verdiği zevkte artış gözlenebiliniz. Çok normal durumlar bunlar. Bazı kadınlar da ise cinsel ilişkiye karşı isteksizlik gelebilir. Eşinizle ilişki kurmak istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda eşinize mutlaka bilgilendirin.

İlişki esnasında seks pozisyonlarına da dikkat etmelisiniz. Yeni pozisyon şekilleri keşfedebilirsiniz. Bunları doktorunuzla paylaşın. Rahminizi rahatsız edecek ve gebeliği tehlikeye atacak bir durumu önlemiş olursunuz. Eşinizin arkadan gelerek yan bir şekilde uzandığınız pozisyon hamilelikte en doğru pozisyon olarak değerlendirilir.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir