web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Hafta Hafta Gebelik / 12 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

12 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Hayatınızın en önemli varlığı her hafta büyümeye devam ederken bu hafta en önemli gelişmelerinden birini gösteriyor.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bebeğinizin bu hafta refleksleri gelişiyor. Hızla büyüyen bağırsakları göbek kordonuna doğru uzanacak. Yüzü artık tamamen insan gibi görünüyor ve artık olması gerektiği gibi büyüyor.

Bulantılarınız ise bu haftadan sonra artık azalmaya başlayacak. Bu hafta da kan hacminin artmasından dolayı baş ağrısı şikâyetleriniz artış gösterebilir. Bu haftalarda cildinizde bazı değişiklikler görebilirsiniz. Bu normal bir durum endişelenmeyin.

Rahminiz artık hissedilebilecek kadar büyüdü. Alt karın bölgesinde doktorunuz hissedebilecek durumda. İdrar keseniz rahminiz tarafından baskı altında olduğundan dolayı sık sık tuvalete çıkabilirsiniz.

Hamilelik döneminde yemek borusu hizasında bir yanma hissedebilirsiniz. Bu yanmalardan kurtulmak için doğru pozisyonda yatın yani Mideniz baş hizasının altında kalacak şekilde uzanın.

12-haftalik-gebelik

 

AMNİYOSENTEZ YAPTIRMALI MISINIZ?

Amniyosentez, doğum öncesi yaptırılan bir testtir ancak Down Sendromu gibi genetik bozukların anlaşılmasında kesinlik sağlar. Kesin yaptırmalısınız diye bir şey yok. Ama genetik bozukluğa meğilli hamileler tarafından tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir

37 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

Akciğerleri tamamen gelişen bebeğinizin doğumuna 3 hafta kaldı. Artık erken doğum söz konusu değil. Sezaryen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir