web
analytics
Çarşamba , 17 Ocak 2018
Ana Sayfa / Doğum / Kolay bir doğum için hamilelik yogası

Kolay bir doğum için hamilelik yogası

Hamilelik boyunca bebek ve anne için esnek bir vücut çok önemlidir. Esnek vücut doğumu kolaylaştırır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hamilelik döneminde doğru nefes almayı öğrendiğiniz zaman anne ruhsal, bedensel ve zihinsel açıdan konforlu bir doğuma hazırlanmış olacaktır. Kadınlar için özel bir dönem olan hamilelik, kadının gücünü keşfetmesi için çok önemli bir dönemdir. Kadınlar bu dönemde ruhsal ve fiziksel olarak önemli değişiklikler yaşarlar. Bu dönemi sıkıntılı geçirmek yerine hamileliğin tadını çıkarmak gerekir. Bunun içinde hamilelik dönemi boyunca hamilelik yogası yapılmalıdır.

Doğum, kadınlar için çok önemli bir değişimdir. Hamilelik boyunca düzenli yapılan yoga duruş bozukluklarını giderir, bulantılar azalır hatta yok olur, solunum düzenli olur, karın kaslarının güçlenmesi kolay doğumun olmasına yardımcı olur. Yoga vücudu düzene sokar hem de ruhsal bozuklukları da ortadan kaldırır. Her şeye alınan, kırılgan yapınızı düzeltir daha mutlu olmanızı sağlar.

Yoga ile doğru nefes almayı öğrenen anne adayının doğum kanalındaki gerginlik azalır ve kolay hızlı doğum ortaya çıkar. Hamilelik doğumu bebek anne karnına düştüğü anda başlanır ve doğumdan sonraki 3. Aya kadar devam etmesi gerekir. Yoga size huzurlu olmayı öğretirken bebeğinizin de huzurlu olmasına yardımcı olacaktır.

Doğum her kadın için çok önemlidir. Ancak doğumu kolaylaştırmak sizin elinizde bunu da unutmamak gerek. Hamilelik boyunca yapacağınız doğumun sizi nasıl farklı hissettirdiğini göreceksiniz. Uzman kontrolünde düzenli olarak hamilelik yogasına başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Normal doğum nasıl başlar?

Hamileliğin son aylarında anne karnında sertlik hisseder ve ağrıları olur bunlar yalancı doğum sancılarıdır. Bu …

Yorum

  1. 27 gunum kaldı doğuma şimdi yapsam olurmu?

    Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir