web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Doğum / Doğumun nasıl olacağı ne zaman belli olur

Doğumun nasıl olacağı ne zaman belli olur

Çiftlerin hamilelik boyunca en çok merak ettiği konulardan biri de doğumun nasıl olacağı ne zaman belli olur sorusudur. Normal doğum mu? Sezaryen doğum mu? Diye çiftlerin kafası karışır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Çoğu anne adayı normal doğumu tercih etmek ister. En sağlıklısı anne için de bebek için de normal doğumdur. Doktorunuzla birlikte sağlık durumunuz da göz önüne alınarak en doğru kararı vereceksinizdir.

Doğumun ne zaman ve nasıl olacağı son güne hatta son ana kadar nasıl olacağı belli olmaya bilir. Normal doğum gibi gözüken bir gebelikte son anda bebeğin kalp atışında meydana gelen değişiklikler veya bebeğin doğum yolunda ilerlemesinden kaynaklanan sebeplerden dolayı bir anda sezaryen doğuma gerekebilir. Bu tür durumları önceden tahmin etmek mümkün değildir.

dogumun-ne-zaman-olacagi-ne-zaman-belli-olur

Gebeliğin son ayına kadar normal mi sezaryen doğum mu bunu belirtmek doğru olmaz. Bebeğin son haftalarında yani 37. Haftadan sonra bebeğin kilosuna, duruşuna muayenede doğum yolunun durumuna bakılarak normal doğumun mümkün olup olmadığı hakkında bir fikir verilebilir. Bazı durumlarda da normal doğumun olamayacağı kesin anlaşılır.

Bebeğin kalp atışlarının düzensiz olduğunda, bebeğin kilosunun aşırı derecede fazla olması durumunda, Rahim ameliyatı geçirenlerde, bebeğin ters durması durumlarda normal doğumun olamayacağı söylenir.

İlginizi Çekebilir

Normal doğum nasıl başlar?

Hamileliğin son aylarında anne karnında sertlik hisseder ve ağrıları olur bunlar yalancı doğum sancılarıdır. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir