web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Doğum / Doğumun başladığını gösteren belirtiler

Doğumun başladığını gösteren belirtiler

Gebeliğin son aylarında doğum için heyecanlanan anne adayı doğumun başladığını sancılar, suyun gelmesi ve kanama ile anlayabilir. Son ayda anne adayı karnının sertleştiğini ve ağrı olduğunu fark edebilir. Bu belirtiler yalancı doğum sancılarının işaretidir. Doğumun başladığını gösteren sancılar sık sık, şiddetli ve düzenli bir şekilde olur. 10 – 20 dakika aralıklarla sancılar olmaya başladıysa doğum sancıları başlamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar...

dogumun-basladigini-gosteren-belirtiler

Doğum sancılarına sırt sancıları da eklenir ve bu arada karnınızın çok sert olduğunu fark edeceksiniz. Şunu unutmayın ki 2 -3 saatte gelen sancılar doğumun başladığını göstermez. Doğum başladığında sancılarınızın yanında hafif kanamanız olabilir. Su gelmesini fark ettiğiniz an hemen doktorunuza başvurmanız gerekmekte. Çünkü doğuma zaman olsa bile suyun gelmesi olabilir. Su kadar akışkan akıntı gelebilir. Bunun su mu akıntı mı olduğunu ayırt edemiyorsanız bile doktorunuza başvurun. Akıntı doğumun işareti değildir. Doktorunuz muayene esnasında bunun akıntı mı su mu olduğunu ayırt edecektir.

Bu belirtilerle karşılaştığınızda hemen hastaneye gidin. Eğer doğum başladıysa hemen doğum için yatış yaparsınız. Doğum için biraz daha zaman varsa ve korkulacak bir durum yoksa doktorunuz evinize gitmenizi söyleyecektir.

İlginizi Çekebilir

Normal doğum nasıl başlar?

Hamileliğin son aylarında anne karnında sertlik hisseder ve ağrıları olur bunlar yalancı doğum sancılarıdır. Bu …

Yorum

  1. berivan simsek

    Benim ki 40ci hafta ama karnim okadar sert digil sertdegil prblem mi

    Bu mesaj Yeni Tablet Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir