web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Doğum kontrol yöntemleri / Tüplerin bağlanması nasıl olur?

Tüplerin bağlanması nasıl olur?

Hamileliğin oluşumumu engellemek çeşitli yöntemlerle mümkündür. Bu yöntemlerden bir tanesi de tüplerin bağlatılmasıdır. Erkekten gelen sperm ile kadından gelen yumurtanın fallop tüplerinin birleşmesiyle hamilelik oluşur. İşte bu tüplerin bağlatılması spermin yumurtayla birleşmesini engelleyerek gebeliğin önüne geçecek yöntemdir. Cerrahi bir yöntemdir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Tüpler bağlandığında koruyuculuğu hemen başlar ve ömür boyu sürer. Bu tüplerin bağlanmasında ki tek dezavantaj geri dönüş ihtimali çok düşüktür. Etkisi neredeyse %100’dür. Uygulanma tekniğe bağlı olarak tüpler yeniden açılabilir ancak etkisi çok düşüktür. Bu nedenle kesin ve kesin olarak artık bir daha gebelik düşünmediğinizde bu yöntemi tercih ediniz.Tüplerin bağlanmasında her hangi bir sakınca yoktu. Adet düzenli bir şekilde devam eder. Cinsel yaşantı için olumsuz bir etkisi yoktur.

tup-baglatma-nasil-olur

Tüpler bağlandığında gebelik olur mu?

Tüpler bağlandığında gebeliğin olmayacağına dair etkisinin %100 olması söylense de, hiçbir doğum kontrolünün etkisi kesindir diyemeyiz. Ancak tüpleri bağlatmak diğer korunma yöntemlerinden daha etkilidir. Tüplerin bağlanmasından sonra 300 kadında bir ihtimal gebelik oluşma riski vardır. Tüplerinizi bağlattığınız halde adet gecikmesi yaşıyorsanız her ihtimale karşı gebelik testi yapın ve hemen doktorunuza başvurun.

Tüpleri yeniden açtırmak istiyorum mümkün mü?

Tüplerini bağlatmak isteyen kadınlar, yeteri kadar çocuk sahibi olduysa, bir daha çocuk yapmayı düşünmüyorsa bu yöntemi tercih etsinler. Aksi takdir de tüplerin bağlanma yöntemine göre geri açılsa bile gebe kalma ihtimalleri çok düşüktür. Eğer korunmak için bu yöntemi tercih edecekseniz çok iyi düşünmüş olmalısınız. Tüplerinizi açtırdıktan sonra ancak tüp bebek yöntemini deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Spirali kimler kullanmamalı ve yan etkileri nelerdir?

Spiral, rahim içine uygun bir şekilde yapılmıştır. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir araçtır. Spiral, genital enfeksiyonu …

3 Yorum

 1. Selam ben 4 yıldır hamile kalamıyorum doktor tüplerimin bağlı olduğunu söylüyor açılması gerekirmiş nasıl açılacak ve ne kadar para tutar açılmasi için bana yardim edin ne olur önceden teşekkür ediyorum.

  Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

  • Meraba elnara hanim amalyatla tublerini actira bilirsin bence cok parda tutmaz doktorunuza varsa onunla konuwun o sizi yonetir ulkemizde iyi doktorlar var size onceden sefa dilyorum.

   Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

  • Meraba benim satupum bali sol aciq bununla hamile kala bilirmiyim bunu bilmek istiyorum doktorlar oyle hamile kala bilirsin soyliyorlar ben korkuyorum .ama sizin yardiminiza iytiyacim var .twekur onceden.

   Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir