web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Doğum kontrol yöntemleri / Doğum kontrol hapları kilo aldırır mı

Doğum kontrol hapları kilo aldırır mı

Doğum kontrol hapı kullanan veya kullanmaya karar veren kadınların çoğunun merak ettiği bir konu. Doğum kontrol haplarının kilo aldırdığı görülmemiştir. Doğum kontrol haplarının şişmanlattığı, obeziteye yol açtığına dair hiçbir araştırma yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar...

Doğum kontrol hapları hormonlara bağlı olarak vücutta şişliğe sebep olabilir. Ayda bir iki kilo aldırması gibi bir şey söz konusu değildir. Kilo artışı varsa eğer bunun sebebi araştırılmalı. Başka bir hastalıktan kaynaklı olabilir. Doğum kontrol hapları kalori içermez. Günlük alınan bu haplarla kalori almazsınız. Kısacası doğum kontrol hapları ne kilo aldırır ne de kilo verdirir.

dogum-kontrol-haplari-kilo-aldirir-mi

Kilo alma olayı yılda 1 – 2 kilo olur buda vücuttaki sudan kaynaklıdır. Kilo almanın altında sağlıksız beslenme, spor ve egzersiz yapmama gibi nedenler yatar. Eğer sağlıklı besleniyorsanız rahat bir şekilde doğum kontrol haplarını kullanabilirsiniz. Doğum kontrol haplarını kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.

İlginizi Çekebilir

Spirali kimler kullanmamalı ve yan etkileri nelerdir?

Spiral, rahim içine uygun bir şekilde yapılmıştır. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir araçtır. Spiral, genital enfeksiyonu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir