web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Doğum kontrol yöntemleri / Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum ne yapmalıyım

Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum ne yapmalıyım

Doğum kontrol hapları gebeliği önlemek adına kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yüzden her gün aynı saatte almak ve gün atlamadan içmek çok önemlidir. Her gün alınan saatler arasında fark olursa ve düzen bozulursa hapın koruma etkisi azalır. İstenmeyen gebeliklerle karşı karşıya kalmamak için çok dikkat edilmeli.

Sponsorlu Bağlantılar...

Hap almayı unuttuysanız ve üzerinden 24 saat geçtiyse bile hatırladığınız an hapınızı alın. Ertesi günkü haplarınızı yine saatinde almaya devam edin. 24 saat geçmeden hatırladıysanız ek korunma yöntemlerine gerek yoktur.

dogum-kontrol-hapini icmeyi-unuttum-ne-yapmaliyim

Eğer 2 gün veya daha fazla üst üste hap almayı unuttuysanız doğum kontrol hapınız koruma etkisini yitirmiş olabilir. Ek korunma yöntemlerine ihtiyaç kalabilir. 7 gün boyunca ek korunmanın yanında doğum kontrol hapınızı kullanmaya devam edin.

Günlerinizi iyice karıştırdıysanız hangi gün içip hangi gün içmediğinizi hatırlamıyorsanız kutunuzdaki bütün ilaçlar bitene kadar devamlı kullanıma devam edin. Regl gününüzün bitiminin ardından düzenli bir şekilde ilaç kullanımına başlayın.

İlginizi Çekebilir

Spirali kimler kullanmamalı ve yan etkileri nelerdir?

Spiral, rahim içine uygun bir şekilde yapılmıştır. Herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir araçtır. Spiral, genital enfeksiyonu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir