web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Cinsellik / Hamilelikte cinsel ilişki

Hamilelikte cinsel ilişki

Hamilelik döneminde cinsel ilişki isteğinde hamileliğin ilk 3 ayında azalma gösterebilir. 3. Aydan sonra cinsel dürtülerde artış olur. Cinsel organa ve göğüslere giden kanın artmasıyla birlikte cinsel istekte de artış olur. Hatta bu artış normal zamanlardaki cinsel istekten daha fazla bile görülebilir. Gebeliğin son 3 ayında cinsel dürtülerin tekrar azaldığı gözlenir.

Sponsorlu Bağlantılar...

İlişki sonrasına yaşanabilecek olan vajinal kanama, karında sertleşme ve gerginlik yada kramp şeklinde karında ağrı olması erken doğum veya düşük tehlikesi olabilir. Eğer bu tarz şikayetler yaşanıyorsa doktorunuza danışın. Doktorunuz bu durumda ilişkiyi yasaklayabilir. İlişki sırasında gebenin meme uçları uyarılmamalıdır. Bu durum doğum ağrılarını başlatabilir.

Gebelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe herhangi bir zararı yoktur. Gebelikte yaşanan cinsel ilişki sırasında erkeğin cinsel organı nın bebeğe fiziksel bir teması olmaz. Doktorunuz tarafından he hangi bir engel belirtilmediği sürece hamilelikte cinsel ilişki süresinde ve sayısında her hangi bir kısıtlama yoktur.

Hamilelikten sonra cinsel ilişkiye anormal bir durum bulunmuyorsa 4-6 hafta sonra başlanabilir. Anne kendini daha erken cinsel ilişki için hazır hissederse daha erkende başlayabilir.

3 Yorum

 1. selam size bir sorum var ben 2 hafdalik hamileyim cinsel iliski yasamak olar mi??? Lutfen soruma cevab yazin

  Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

  • Türkan Hanim nasil Iki haftalik hamile oluyorsunuz Iki haftalilken Daha ovulasyon bile olmamis oluyorsunuz yani tibben Iki haftalik hamile olmaniz imkansizdir

   Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

 2. Merhaba ben 28 haftalik hamileyim cinsel ilişki yaşamam erken doguma neden olur mu

  Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir