web
analytics
Çarşamba , 17 Ocak 2018
Ana Sayfa / Bebek / Emziren anne nasıl beslenmeli

Emziren anne nasıl beslenmeli

Emzirme annenin metabolizmasını etkileyen çok önemli bir faktördür. Anne sütüne vücutta bir çok vitamin geçer. Bu yüzden annenin beslenmesi çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Annenin beslenmesi sütün miktarını ve kalitesini etkiler. Emzirmeye devam ettiği sürece annenin enerji ve vitamin çok ihtiyacı vardır. Emziren anne normal bayanlara göre daha fazla protein ihtiyacı hisseder. Bebeğinin emmesiyle beraber annenin enerjisi ve vücudunda bulunan vitaminlerin devamlı var olması gerekmektedir. Bu da sağlıklı beslenme ile alakalıdır.

Doğumdan sonra diyet yapmaya başladıysanız bile diyetinizi bebeğinizi düşünerek yapmanızda fayda var. Çünkü siz neyle beslenirseniz bebeğiniz de aynı şekilde beslenecektir.

Annenin vitamin takviyesine ihtiyacı varsa mutlaka almalıdır. Bu vitamin takviyesi sütün kalitesini arttıracaktır. Annenin kemik mineralleri emzirdiği sürece zayıflar. Emzirme dönemi bitene kadar bu durum devam eder ve sonrasında düzelir. Kemik mineralleriniz kendiliğinden eski haline geleceği için fazladan kalsiyum, magnezyum ve fosfor almanıza gerek yok. Yeteri kadar yogurt tüketip süt içmeniz yeterli olacaktır.

Anne beslenmesini düzgün yapmazsa sütünde azalma olur. Kilo kaybetmeniz sütünüzün azalacağı anlamına gelmez. Daha fazlasını tüketeyim sütüm çoğalır gibi bir düşünce varsa doğru değil. Yeteri kadar beslenirseniz yeterli olacaktır.

Beslenmenizin yeterli ve sağlıklı olması sütünüz için yeterli olacak. Sütünüz kolay kolay azalmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yeni doğan bebeğin göz rengi ne zaman belli olur?

Anne ve babaların en çok merak ettiği konulardan biridir bebeklerinin göz renginin ne zaman belli …

Yorum

  1. Ne yersek sütümüz çok olur

    Bu mesaj Hamilelik Ayları Android Uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir