web
analytics
Çarşamba , 22 Kasım 2017
Ana Sayfa / Bebek / Bebekler ilk dişini ne zaman çıkartır?

Bebekler ilk dişini ne zaman çıkartır?

Bebeğinizin diş çıkarması büyüdüğünün işaretidir. Fakat bu durum bebekler için çok sıkıntılı geçen bir dönemdir. Anne baba olarak mutlu olacaksınızdır ancak bu süreç sıkıntılı günlerin başlangıcı olacaktır. Ama bu geçici bir dönemdir.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bebeklerde ilk diş çıkarma 7. aydan sonra 2 ve 4 ay aralıklarla yavaş yavaş başlar. Genellikle ilk çıkan diş ön taraftaki alttaki diş olur. Diş, diş etine yaklaştıkça o bölgede şişmeler, kızarıklık olacaktır. 20 tane çıkacak olan süt dişlerinin tamamlanması genelde 3 yaşını bulur. Kalıcı dişler altı yaş civarında çıkacaktır. Bir anda birden fazla dişin çıkma olasılığı mümkün değildir.

bebekler-ne-zaman-dis-cikartir

Diş çıkarmaya başlayan bebeklerde yaşanan sorunlar;

Salya akıtma: 2 ve 3 aylıkken bebekler salya akıtmaya başlarlar. Diş çıkarmaya başladığında bebekler daha fazla salya akıtır.

Huysuzluk: Diş çıkmak için baskı yapmaya başladığında ağrı artacaktır ve bir süre bu durum devam edeceği için bebeğiniz huzursuz olacaktır. Bebekler için zorlu bir dönemdir.

Öksürük: Bebeklerin boğaz bölgesinde biriken salyalarından dolayı boğazının tıkanmasından kaynaklı öksürmeye başlayacaktır.

Ateş: Ateşlenme durumu başka bir hastalıklarında başlangıcı olabileceğinden mutlaka doktora başvurmalısınız. Ancak ateş bazı bebeklerde görüldüğü gibi bazı bebeklerde de görülmeyebilir.

İlginizi Çekebilir

Emziren anne nasıl beslenmeli

Emzirme annenin metabolizmasını etkileyen çok önemli bir faktördür. Anne sütüne vücutta bir çok vitamin geçer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir