web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Bebek / Bebek yıkamanın kolay yolları

Bebek yıkamanın kolay yolları

İlk defa bebek sahibi olan anneler için biraz zorlayıcı bir durum olabilir. Bebeğinize banyo yaptırmak biraz zor biraz da yorucu olacaktır. Başından aşağıya döktüğünüz her suda bağırması gayet normaldir. Bunun için endişelenmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bazı bebekler banyo yapmaktan hoşlanmıyor ve suyu sevmiyor olabilir. Böyle durumda bebeğinizin dikkatini dağıtmak işinizi kolaylaştıracaktır. Şarkı söyleyin, bebeğinizle konuşun veya dikkatini dağıtmak için eline bir oyuncak verin.

bebek-yikamanin-kolay-yollari

Bebeğiniz sudan bunalabilir ve ağlaması sıklaşabilir. Elinizin altında bir havlu bulundurun alnını ve yüzünü silin. Kuruluk hissi bebeğinizi rahatlatacaktır ve sakinlemesine yardımcı olacaktır.

Bebeğinizi yıkarken çok fazla şampuan kullanmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan miktardan daha az kullanın. Az şampuan az durulanmasına sebep olacaktır ve bu durumu kolayca atlatacaksınız.

Bebeğinizin boynunu yıkamak biraz zor olabilir. Bu nedenle doğru mimikleri kullanarak bebeğinizin sizi taklit etmesini sağlayın. Unutmayın ki bebekler çok iyi gözlem yapar.

Bebeğinizi yıkama yöntemleriyle alakalı, hangi şampuanı kullanmanız gerektiğiyle ilgili doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Emziren anne nasıl beslenmeli

Emzirme annenin metabolizmasını etkileyen çok önemli bir faktördür. Anne sütüne vücutta bir çok vitamin geçer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir