web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Bebek / Bebek en rahat nasıl emzirilir

Bebek en rahat nasıl emzirilir

Annelerin en zorlandığı konulardan biride emzirmedir. Tekniği ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildikten sonra emzirme daha rahat gerçekleşecektir. Anne ister normal doğum ister sezaryen doğum yapmış olsun emzirmeye en kısa sürede başlamalıdır. Bu süre ilk yarım saattir. Erken emzirmeye başlamak annedeki doğum sonrası başlayan kanamaları durduracaktır. Her anne aslında emzirme yeteneğine sahiptir önemli olan bu yeteneği doğru şekilde kullanmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Sütün kesilmemesi ve bol bol gelmesi için bebeğiniz her istediğinde emzirmekten çekinmeyin. Loğusalık döneminde bol sıvı tüketmeniz sütünüzün artması açısından iyi olacaktır. Her iki göğsünüzü de kullanmaya özen gösterin.

bebek-en-rahat-nasil-emzirilir

Emzirme teknikleri;

Anne sırtını bir yere yaslayarak rahat bir şekilde oturmalı ve bebekle dizleri arasına bir destek koymalı. Bebeği kendinize paralel gelecek şekilde başı meme ile aynı hıza da ve çenesi memeye yapışık olmalıdır. Memenin ucu olan kahverengi kısmı tamamen bebeğin ağzına yerleştirin. Anne kucağında bebek yarı oturur pozisyonda olmalı.

Anne dar giysiler giymemeli ve yüzüstü yatmamalı. Meme başı temizliği için sadece su kullanılmalıdır. Mümkünse her gün annenin duş almasını öneriyoruz. Emzirmek anne ile çocuk arasında güçlü bir bağ sağlar aralarındaki güven duygusunu geliştirir. Emziren annenin meme kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri olma riski azalır.

Meme bakımı nasıl olmalı?

7. ayda meme bakımına başlanmalı. Günde 2 kez meme uçları ılık sabunlu su ile temizlenmeli. Meme uçlarınız gömükse eğer masaj yaparak dışarı çıkartabilirsiniz. Meme başlarınızda çatlamalar olursa yumuşatıcı kremler sürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Emziren anne nasıl beslenmeli

Emzirme annenin metabolizmasını etkileyen çok önemli bir faktördür. Anne sütüne vücutta bir çok vitamin geçer. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir