web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Ay Ay Gebelik / Gebeliğin (Hamileliğin) 9. Ayı

Gebeliğin (Hamileliğin) 9. Ayı

Gebeliğinizin son zamanlarına geldiniz artık. Heyecan doruklarda. İyice sabırsızlanıyorsunuzdur. Her an doğum gerçekleşebilir. Bazı gebelikler 40 haftayı doldurmadan önce de gerçekleşebiliyor. Bu nedenler her an hazırlıklı olmak lazım. Bebeğiniz bütün gelişimini tamamladı gelmeyi bekliyor. Sancılarınız daha da sıklaşacak. Ancak yalancı sancı ile gerçek sancıyı iyice ayırt etmek gerekir. Gerçek sancı sık aralıklarla şiddetini arttırarak düzenli bir şekilde gelir. 10 dakika arayla üç kez sancı hissedersiniz ve her kasılmanız 45 saniye sürebilir. Yalancı sancıda sancılar düzensiz ve sancılar arasındaki mesafe uzundur. Sancıların şiddeti aynıdır.

Sponsorlu Bağlantılar...

9-aylik-hamilelik

Şiddeti artan kasılmalarınızın başlaması, nişan bozulması sümüksü tıkacın gelmesine işarettir ve suyunuz gelmesiyle doğum başlar.

Bebeğiniz 3000 - 3300 gram civarında ve 50 santimetre boyutlarındadır. Gelişimi tamamlanan bebeğinizin alanı daraldığı için rahat hareket edemez. Dünyaya gelmek için hazırdır. Doğum esnasında bebeğinizin başını yamuk görebilirsiniz. Esnek olan başı daha sonra normal halini alacak.

Gebelik süresinin 40 gün olmasına rağmen bazı doğumlar bu süreyi aşabiliyor. Gün aşımı olan gebeliğin üstüne 10 gün bekleme süresi verilmektedir. 10 gün geçmesine rağmen doğum gerçekleşmiyorsa doktorunuz sizin ve bebeğiniz için en doğru kararı verecektir. Genel kontrollerin ardından suni sancı vererek normal doğum yapabilir ve ya sezaryen doğuma alabilir.

Unutmamanız gereken önemli bir nokta ilk 6 ay anne sütü ile bebeğinizi besleyin.

İlginizi Çekebilir

Gebeliğin (Hamileliğin) 5. Ayı

Hamileliğinizin ortalarına geldiniz yani yolu yarıladınız diyebiliriz. Artık hamile kıyafetleri giyinmeye başlamışsınızdır karnınız iyice büyüdü, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir