web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Ay Ay Gebelik / Gebeliğin (Hamileliğin) 7. Ayı

Gebeliğin (Hamileliğin) 7. Ayı

Son 3 aylık döneme girdiniz. Bu dönemden itibaren doğum olabilir. Bu dönemde ki doğumlara erken doğum deniliyor. Erken doğumda bebek kuvöze konularak gelişimini tamamlayabiliyor. Kasılmalarınız sık sık oluyorsa, vajinadan az da olsa su geliyorsa ve kanlı akıntınız başladıysa erken doğumun işaretleriyle karşı karşıyasınız. Hemen doktorunuza haber vermeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar...

Vücudunuz kendini doğuma hazırladığı için şikâyetlerinizde artış gözlenebilir. Ağırlık dengenizin değişmesinden kaynaklı bel ağrılarınız daha fazla olacaktır ve kramplarınız sıklaşacaktır. Bu dönemlerde doktor kontrollerinizin bebeğinizin ve kendi sağlığınız için sıklaştırmalısınız. Doktorunuz şeker taraması isteyebilir. Hamilelikten önce şeker hastalığınız varsa doktorunuz bunun önlemini zaten almıştır.

7-aylik-hamilelik

Bebeğiniz iyice büyüdü ve gelişimini tamamlamak üzere. Bu nedenle sizde çok kilo alacaksınız. Yeri daraldığı için rahat hareket edemeyen bebeğiniz sizi de huzursuz etmeye başladı. Hareketlerini çok net hissedebiliyorsunuz. Baş ağrıları, baş dönmeleri ve halsizlik gün içerisinde yaşayacağınız durumlardır.

Bebeğinizin karnınızdan yavaş yavaş aşağıya doğru indiğini hissedeceksiniz. Rutin yaşadığınız olayların dışında ters bir durum gözlemlerseniz doktorunuzu aramayı unutmayın. Bu aşamada bebeğinizin bütün hazırlıklarınızı tamamlamışsınızdır ve kendinizi de anne olmaya hazırlamışsınızdır. Annelik duygusu daha da hassas bir ruh haline bürünmenize sebep olabilir. Uyku düzensizliğinde artışlar çok normaldir.

Eşiniz kulağını karnınıza dayadığında kalp atışlarını duyabilir. Bebeğinizin uyuma ve uyanma zamanlarını artık takip ediyorsunuzdur. Bebeğiniz yaklaşık olarak 1300 - 1500 gram civarında ve 35 santimetre boylarında. Size kavuşmak için gelişimini bütün sabırsızlığıyla tamamlıyor. Yüz siması oluşan bebeğinizin kas dokuları arttı.

İlginizi Çekebilir

Gebeliğin (Hamileliğin) 5. Ayı

Hamileliğinizin ortalarına geldiniz yani yolu yarıladınız diyebiliriz. Artık hamile kıyafetleri giyinmeye başlamışsınızdır karnınız iyice büyüdü, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir