web
analytics
Pazar , 19 Kasım 2017
Ana Sayfa / Ay Ay Gebelik / Gebeliğin (Hamileliğin) 2. Ayı

Gebeliğin (Hamileliğin) 2. Ayı

Hamile olduğunuz artık kesinleşti. Bundan sonra ki dönemde anneleri büyük değişiklikler beklemekte. Ortalama 1 / 1,5 santimetre olan bebeğiniz ultrason ile görülebilir. Kalp atışları rahatlıkla duyulur. Kan pompalamaya başlayan minik kalbi kan akışını da sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar...

Bebeği besleyecek kordon bağı da oluşmakta. Kemik , deri altı dokuları, dış derisi, bağırsak, ve karaciğerleri gelişmeye başladı. 40 hafta olan gebelik süresi bebeğinizin gelişimi için en ideal zamandır ama bazı durumlar da hamilelik 40 hafta sürmeye biliyor. 38 hafta olabiliyor bazen de 40 haftayı geçebiliyor.

2-aylik-hamilelik

Siz de neler değişiyor

Göğüsleriniz de şişlik, göğüs uçlarında koyulaşma görülebilir bunlar tamamen hormonal değişikliklerde kaynaklı.
Kusmalarınız artış gösterebilir
Kasıklarınız da sancılar hissedebilirsiniz
Aşırı duygusal olabilirsiniz
Siz bu değişiklikleri yaşarken bebeğiniz de büyümek için sabırsızlanıyor olacaktır.

Nasıl beslenmeli ;

Mide bulantılarını bastırmak için az az ve sık sık yemek yemelisiniz. Tuzlu kraker, Beyaz leblebi, ayran ve zencefilli içecekler mide bulantınızı hafifletecektir. Kalsiyum ihtiyacınızı her gün karşılamalısınız. Çünkü bebeğinizin gelişimi için çok önemli. Bunun için her gün 3 dilim beyaz peynir, 2 kase yoğurt , 1 porsiyon kurubaklagil ve 2 ceviz tüketebilirsiniz. Sigara ve alkolde kesinlikle uzak durmalısınız. Kahve ve çay tüketimini mümkün olduğunca azaltın. Yüksek kafein bebeğinizin düşmesine sebep olabilir. Çok açık çay tüketebilirsiniz. Egzersizlerinize yavaş yavaş başlayarak kilo dengenizi de sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Gebeliğin (Hamileliğin) 6. Ayı

6. ayda daha fazla kilo almaya başlarsınız. Ayda 2 kilodan fazla kilo almamaya dikkat edin. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir